PEGAZ - Platforma Energetyka GAZ

Platforma PEGAZ to rozwiązanie dedykowane dla przedsiębiorstw z branży energetyki i gazownictwa. System stanowi unikalne połączenie technologii i branżowej wiedzy w zakresie najlepszych praktyk i procesów biznesowych zarówno w obszarach dystrybucji, jak i wydobycia oraz produkcji. Dzięki specjalnie dobranemu zestawowi aplikacji oraz zintegrowanych rozwiązań IBM, powstała platforma pozwalająca spełnić różnorodne oczekiwania biznesowe w ramach poszczególnych obszarów. Wdrożenie kompleksowego rozwiązania, jakim jest platforma PEGAZ pomaga usprawnić komunikację, wyeliminować niezależne, niejednokrotnie niespójne źródła danych, ograniczyć obieg papierowych dokumentów, zapewnić realizację oczekiwań biznesowych, poprawić kontrolę oraz zwiększyć automatyzację, dzięki czemu możliwe jest bardziej efektywne i optymalne wykorzystanie wszystkich posiadanych zasobów. Elementem wyróżniającym platformę jest możliwość wykorzystania PEGAZ w bardzo szerokim zakresie działalności przedsiębiorstwa od zarządzania majątkiem sieciowym, zarządzania infrastrukturą techniczną, realizacji zakresu paszportyzacji, funkcjonalności rozwiązań GIS, obsługi procesów biznesowych, digitalizacji dokumentacji i zarządzania procesami obiegu dokumentów, zarządzania zleceniami pracy i zleceniami usług, analizy i raportowania oraz monitorowania kluczowych wskaźników, aż po współpracę z rozwiązaniami telemetrycznymi, systemami sterowania i SCADA oraz integrację z systemami ERP i bilingowymi.

czekoladka

Cechy charakterystyczne

 

Platforma PEGAZ charakteryzuje się modułową budową, co w połączeniu z szerokimi możliwościami konfiguracji i parametryzacji pozwala dopasować zakres rozwiązania do indywidualnych potrzeb i wymagań każdego z klientów wykorzystując równocześnie najlepsze cechy posiadanych już rozwiązań informatycznych. Platforma integracyjna zawarta w PEGAZ umożliwia łatwą integrację z dowolnym rozwiązaniem w ramach szerokiego zakresu danych i procesów. System PEGAZ, jako elastyczne narzędzie, pozwala na realizację szeregu procesów biznesowych. Procesowe podejście gwarantuje wdrożenie dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa z możliwością dodawania kolejnych funkcjonalności w ramach dalszej rozbudowy lub modyfikacji realizowanych procesów biznesowych. Pod kątem specyficznych potrzeb sektora energetycznego, w ramach Platformy PEGAZ, zostały uwzględnione między innymi takie rozwiązania jak: GIS – ESRI, FileNet, Cognos, Netcool, systemy wizualizacji i akwizycji danych, a także szereg adapterów i gniazd integracyjnych do innych systemów jak ERP czy Hurtownie Danych.

Zakres działania

Dzięki wykorzystaniu technologii webowej, rozwiązanie PEGAZ pozwala na połączenie się z dowolnego komputera, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania na stacji roboczej. Pełna integracja wbudowanych w PEGAZ rozwiązań to kompleksowe zarządzanie pełnymi procesami biznesowymi bez problemu z rozbieżnością i wiarygodnością przechowywanych danych. Praca z rozwiązaniem PEGAZ jest intuicyjna, a dzięki zastosowaniu elastycznej platformy oraz najlepszych systemów na rynku, uzyskujemy łatwość konfiguracji i modyfikacji dostosowanych indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Otwartość PEGAZ widoczna jest w dostępie do konfiguracji systemu i procesów biznesowych za pomocą interfejsu użytkownika, co pozwala ograniczyć potrzebę korzystania z wyspecjalizowanej kadry informatyków. Równocześnie rozszerzone możliwości identyfikacji użytkownika oraz możliwość nadania uprawnień do edycji dla poszczególnych pól znajdujących się na ekranie wprowadza PEGAZ w grupę bezpiecznych i zaufanych systemów.

Rozwiązanie PEGAZ zasługuje na uwagę, ponieważ stworzone zostało na bazie doświadczeń specjalistów pracujących w przedsiębiorstwach energetycznych i gazowniczych w połączeniu z wiedzą ekspertów wdrażających systemy informatyczne dedykowane do energetyki i gazu. Głównym celem przy tworzeniu tego rozwiązania było stworzenie uniwersalnej platformy, która stanowiłaby wsparcie informacyjno-informatyczne dla przedsiębiorstw z branży energetycznej i gazowniczej. w efekcie powstało kompleksowe rozwiązanie, w skład którego wchodzą starannie wyselekcjonowane i zintegrowane rozwiązania IBM. Unikalne połączenie technologii i branSowej wiedzy w zakresie najlepszych praktyk i dedykowanych procesów pozwoliło stworzyć elastyczne narzędzie dostosowane do wymogów polskiego prawa, które umożliwia firmom działającym w sektorze energetycznym, sprawnie i szybko reagować na dynamiczne zmiany rynku, jak również na wprowadzane nowelizacje prawa, jednocześnie dopasowując się do indywidualnych potrzeb kaSdego przedsiębiorstwa.